Nieuws uit Nederland

Energie, Telecommunicatie, Economie & meer

Door Redactie, (reacties: 0)

Stroomtekort treft De Efteling: Nieuwe attractie en hotel onder druk

De Efteling ondervindt de gevolgen van het overbelaste stroomnet, net als honderden andere bedrijven. Door het huidige stroomtekort kan het pretpark zijn nieuwe attractie, Danse Macabre, en het in aanbouw zijnde hotel niet volledig operationeel houden tijdens de wintermaanden, meldt het Brabants Dagblad. Hierdoor zoekt het park naar creatieve oplossingen.

Lees meer...

Door Redactie, (reacties: 0)

Groningse gaswinning stopt in oktober 2023, ontmanteling volgt een jaar later

Na zes decennia komt er een definitief einde aan de gaswinning in het Groningenveld. Op 1 oktober 2023 sluit de Groningse gaskraan, maar de gasputten blijven tot 1 oktober 2024 open voor het geval een zeer koude winter uitbreekt. Staatssecretaris Hans Vijlbrief van Mijnbouw reageert tevreden op de beslissing.

Lees meer...

Door Redactie, (reacties: 0)

Eneco Toont Stabiele Resultaten in Roerige Tijden

Energiebedrijf Eneco heeft stabiele resultaten getoond gedurende een turbulent en verlengd boekjaar dat liep van 1 januari 2022 tot 31 maart 2023. Ondanks de onrust veroorzaakt door de oorlog in Oekraïne, de stijging van de energieprijzen en de toenemende energiearmoede, is het bedrijf erin geslaagd om voortgang te boeken met hun One Planet plan en strategie voor verduurzaming.

Lees meer...

Door Redactie, (reacties: 0)

Overstap naar vast energiecontract kan honderden euro's besparen

Vanaf 1 juni hebben consumenten weer meer keuzemogelijkheden als het gaat om hun energiecontract. Door de recente marktsituatie worden verschillende contracten met vaste prijzen voor langere tijd aangeboden. Wie momenteel variabele prijzen betaalt, kan hierdoor significant besparen, zo blijkt uit onderzoek van de Vastelastenbond.

Lees meer...